podlahy@podlahyjihlavsko.cz
Podlahářské práce s kompletní dodávkou materiálu

Renovace podlah

Naše firma provádí také renovace starých podlah, a to jak dřevěných parket, masivních celodřevěných podlah, tak také očištění a následnou renovaci veškerých podlahovin z Vinylu nebo PVC.

V průběhu času dochází u podlah k opotřebení, poškrábání, poškození nebo zastarání povrchové úpravy. Životnost dřevěných podlah může být prodloužena jejich renovací. Renovace také vrátí podlaze původní lesk, odstraní skvrny a vrátí jí pocit novosti. U kvalitní dřevěné podlahy je možné provést renovaci několikrát. Záleží výšce horní vrstvy použité podlahové krytiny a její tvrdosti. Tuto skutečnost je dobré zohlednit při výběru druhu podlahy pro první pokládku.

POSTUP RENOVACE PODLAHY

Je-li nosná konstrukce v pořádku a poškození podlahy není hluboké, je možné přikročit k renovaci bez demontáže. Renovaci podlahy při provádíme celoplošným přebroušením povrchu, jeho přetmelením a nanesením finální povrchové vrstvy (lak nebo olej).

V případě, že je narušena nosná konstrukce podlahy, je nutná její oprava či výměna:

  • rozebrání pochozí vrstvy (vlysy, palubky, čtverce apod.)
  • oprava nebo výměna záklopu či nosné konstrukce
  • oprava, popřípadě náhrada a renovace poškozených podlahových dílců
  • opětovná montáž pochozí vrstvy
  • povrchové úpravy (broušení, tmelení, lak nebo olej)

Kontaktujte nás pro posouzení nutného rozsahu renovace podlahy a nezávaznou nabídku cenové kalkulace. Posoudíme aktuální stav podlahy, rozsah poškození a navrhneme způsob renovace.